Hizmetlerimiz

ALETLİ PİLATES NEDİR ?

Reformer pilates,pilates reformer makinesini,mekanizmasında bulunan yaylar ile pilates egzersizlerine daha fazla direnç kazandırarak yapılan bir egzersiz metodudur.Pilates aletleri;
▪️CHAİR
▪️LADDER BARREL
▪️SPİNE CORRECTOR
▪️CADİLLAC
▪️REFORMER


PİLATES NEDİR ?

Kas ve iskelet sisteminde oluşabilecek problemleri engellemek için koruyucu olarak uygulanabileceği gibi, bu sistemde meydana gelen problemler (bel fıtığı, boyun fıtığı, boyun düzleşmesi, skolyoz, kifoz, lordosis vb.) sonrasında doktor ve fizyoterapistlerin tedavilerinin ardından, iyileşmeyi desteklemek , hızlandırmak amacıyla da uygulanabilmektedir.
Her yaştan insanın rahatlıkla uygulayabileceği bir egzersiz sistemi olup, hamileler de doktor kontrolünde bu programdan yararlanabilirler.
Pilates Reformer, 50 dakika süren ve birebir olarak kişiye özel yapılan derstir. Kişiye özel olması, öğrenme ve forma girme sürecini hızlandırır, özellikle sağlık problemi olan kişilerde sakatlık riskini azaltır.
Reformer pilates,özel tasarlanan bir aletle uygulanan, vücudunuzun esnemesini ,güçlenmesini ve kaybettiğiniz enerjiyi size geri kazandırarak zinde kalmanızı sağlayan egzersiz hareketleridir.

NEDEN PİLATES YAPMALIYIZ ?

Duruş (postür)bozukluklarını düzeltir. ...
Nefes tekniklerini geliştirir. ...
Karın (core) kaslarımızı güçlendirir.
Çok daha esnek ve uzun bir kas yapısına sahip olmamızı sağlar.
Vücudumuzun kas dengesini sağlar.
Kas güçsüzlüğünden kaynaklanan sırt,boyun ve bel ağrılarının azalmasını ve önüne geçmesini sağlar.


PİLATES'te DOĞRU BİLDİĞİMİZ YANLIŞLAR !

▪️Pilates boy uzatır;
Pilates ile Boy uzamaz ve kilo verilmez.kasları güçlendirdiği ve uzattığı için duruşumuzun düzelmesini sağlar ve daha uzun görünürüz.
▪️Pilates kilo verdirir;
Pilates tek başına kilo verdirmez.pilatese ek olarak kardio egzersizleri (tempolu yürüyüş,koşu, yüzme gibi) ve bilinçli diet eşliğinde,pilatesin kaslarımızı güçlendirip şekillendirmesiyle birlikte,çok etkili sonuçlar alınır.